chaniaclinic    γενική κλινική & πρότυπο χειρουργικό κέντρο στα Χανιά Κρήτης

Θέσεις εργασίας

Νοσηλευτής / Νοσηλεύτρια χειρουργικού τομέα

Θέση εργασίας

Τμήμα

Συνοπτικά

Ζητάμε νοσηλευτή / νοσηλεύτρια για πλήρη απασχόληση στην Κεντρική Κλινική Χανίων, με σκοπό την ενίσχυση του νοσηλευτικού τμήματος του χειρουργικού τομέα της κλινικής.

Πλήρης απασχόληση (όλο το έτος)

Μικτές μηνιαίες αποδοχές: 920 - 1.230 €
+ επιπλέον καταβολή όλων των νομίμων επιδομάτων (περίπου 14 μισθοί / έτος)

Η θέση εργασίας είναι άμεσα διαθέσιμη

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ως νοσηλευτής / νοσηλεύτρια στην Κεντρική Κλινική Χανίων διαδραματίζετε βασικό ρόλο στην παροχή ποιοτικών υπηρεσιών νοσηλείας με επίκεντρο την άμεση αναγνώριση των αναγκών του κάθε ασθενή και τη δημιουργία ενός οικείου κλίματος φροντίδας. Μέσω της βέλτιστης διαχείρισης των όποιων αναγκών και αιτημάτων των ασθενών, σε συνδυασμό με την αρμονική συνεργασία με τους Ιατρούς της κλινικής και την ακριβή εκτέλεση των εκάστοτε ιατρικών οδηγιών, θα συμβάλλετε καθοριστικά στην ολοκληρωμένη και ασφαλή περίθαλψη των ασθενών μας, το οποίο και αποτελεί πρωταρχικό στόχο της Κεντρικής Κλινικής Χανίων Α.Ε.

Οι νοσηλευτές / νοσηλεύτριες χειρουργικού τομέα θα εργάζονται κυρίως στο Πρότυπο Χειρουργικό Κέντρο της κλινικής, όπου δίδεται ιδιαίτερο βάρος στην μοντέρνα Ελάχιστα Επεμβατική Χειρουργική (Λαπαροσκοπική - Αρθροσκοπική - Ενδοσκοπική Χειρουργική) και εφαρμόζονται μεθόδοι ελαχιστοποίησης του χειρουργικού τραύματος κατά την εκτέλεση των χειρουργικων επέμβασεων, με αποτέλεσμα την ταχύτερη ανάρρωση και επάνοδο του ασθενούς στις φυσιολογικές του δραστηριότητες. Στο Πρότυπο Χειρουργικό Κέντρο διενεργούνται καθημερινά επεμβάσεις των περισσότερων χειρουργικών ειδικοτήτων: γενική χειρουργική, γυναικολογία, ουρολογία, ορθοπεδική, ωτορινολαρυγγολογία κ.α.

Απαραίτητα προσόντα

  • Ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνέυμα
  • Δυνατότητα απασχόλησης σε ευέλικτα ωράρια/βάρδιες
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία θα εκτιμηθεί
  • Γνωση γερμανικής και αγγλικής γλώσσας θα εκτιμηθεί

Προσφέρουμε

  • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσω συνεχούς εκπαίδευσης (on the job training)
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση συμπεριλαβανομένων όλων των νόμιμων επιδομάτων

chaniaclinic - Κεντρική Κλινική Χανίων

Η Κεντρική Κλινική Χανίων (γνωστή και ως Γενική Κλινική Τσεπέτη) είναι μια πρότυπη ιδιωτική Γενική Κλινική & Χειρουργικό Κέντρο, στο κέντρο της πόλης των Χανίων, όπου έχουν αναπτυχθεί εξειδικευμένα ιατρικά τμήματα, άνετα δωμάτια νοσηλείας, σύγχρονες χειρουργικές αίθουσες, διαγνωστικά εργαστήρια, εξωτερικά ιατρεία και τμήμα επειγόντων περιστατικών σε ένα ανακαινισμένο κτίριο 4 επιπέδων, συνολικής επιφάνειας άνω των 2.000 m². Η συνεργασία με κορυφαίους ειδικούς ιατρούς, το έμπειρο νοσηλευτικό προσωπικό και ο άρτιος υλικοτεχνικός εξοπλισμός της κλινικής αποτελούν εγγύηση παροχής υπηρεσιών υγείας υψηλής ποιότητας.

Στην Κεντρική Κλινική Χανίων δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στο προσωπικό ήθος, την διάθεση για ομαδικότητα και το υψηλό επίπεδο κατάρτισης των ατόμων που στελεχώνουν την ομάδα μας. Για αυτό και επιλέγουμε τα στελέχη μας με αυστηρά κριτήρια και επενδύουμε σε αυτά.

Πρωταρχικός ρόλος της διευθυνσης ανθρώπινου δυναμικού είναι η καλλιέργεια ενός ευχάριστου και φιλικού περιβάλλοντος εργασίας, με έμφαση στην ομαδικότητα, την άψογη συνεργασία καθώς και στην διασφάλιση της αξιοκρατίας μεταξύ των συνεργατών μας. Μέσα από διαδικασίες συνεχούς αξιολόγησης και μηχανισμών διαρκούς επαγγελματικής κατάρτισης, έχουμε επιτύχει να διατηρούμε το υψηλό επίπεδο της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών μας.

Αποστολή βιογραφικού

Συναφείς θέσεις εργασίας

Μαία
Ζητάμε μαία για πλήρη απασχόληση στην Κεντρική Κλινική Χανίων, με σκοπό την ενίσχυση του μαιευτικού - γυναικολογικού τμήματος της κλινικής.
Νοσηλευτής / Νοσηλεύτρια παθολογικού τομέα
Ζητάμε νοσηλευτή / νοσηλεύτρια για πλήρη απασχόληση στην Κεντρική Κλινική Χανίων, με σκοπό την ενίσχυση του νοσηλευτικού τμήματος του παθολογικού τομέα της κλινικής.

Παρακαλώ αποστείλετε το πλήρες βιογραφικό σας σημείωμα (CV) συμπεριλαμβανομένης συνοδευτικής επιστολής και πρόσφατης φωτογραφίας σας στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση.

Μετά την αξιολόγηση των στοιχείων από μέρους μας θα σας επικοινωνήσουμε για προσωπική συζήτηση. Τα προσωπικά σας στοιχεία θεωρούνται φυσικά πάντοτε εμπιστευτικά. Ευχαριστούμε πολύ.

Δημήτρης Κανόνης
Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και Οργάνωσης
Κεντρική Κλινική Χανίων Α.Ε

Τηλ. +30 28210 28828
καθημερινά από 09:00 έως 14:00

chaniaclinic
74100 Χανιά Κρήτη GR

Η κλινική στους χάρτες της Google